3-045-24-0815-5352-XX,
Series 3/045
Valve 3/045-24/0815/5352-XX AC
For more information follow this link:
Valve 3/045-24/0815/5352-XX AC
| Connection type, valve seat | 24 | G3/4 22mm |
| Kv-value (Δp = 1 bar H₂O) | 5.3 m³/h | |
| Housing | 08 | AISI 316 Ti |
| Sealing | 15 | PEEK/PCTFE-HP |
| Voltage type | 5 | AC |
| Solenoid power | 35 | 150W |
| Protection class | 2 | IP65 |
| Valve option | XX | mix / distribute |
| Pressure rating | PN250 | |
| System pressure | 0 - 80 bar | |
| Valve type | 12V, 24V, 48V, 110V, 120V, 220V, 230V, AC | |
| Temperature Medium | from -40 °C to 90 °C | |
| Temperature Environment | from -30 °C to 40 °C | |
| Description | Universal design | |
| Leakage rate | A - EN 12266-1 [Test medium air or nitrogen, 20°C room temperature] | |